Bizimle İrtibata Geçin

Kapat

Opera Mini 6 ve Opera Mobile 11 yayınlandı.

SDN Yeni Opera Forumunu Açtı

Yazan: zahek | 29 Mart 2011 | Chrome firefox internet explorer Opera tarayıcı web tarayıcıları 123 kere görüntülendi.


Forum müdavimlerinin favori mekanlarından SDN Forum’da da Opera ile ilgili bir alt forum açıldı…


Uzunca bir süredir SDN forumlarında tartışılan ve kısa bir süre önce de oylamaya sunulan ; web tarayıcıları için ayrı bir forum açılması ile ilgili konu nihayet sonuçlanmış görünüyor. Burada bizim açımızdan önemli olan konu ise tabii ki Opera Tarayıcı için de ayrı bir bölüm açılmış olması. Tabii diğer tarayıcıların da ayrı bir bölümde olması iyi.

Web tarayıcıları bu tarz insanların çok fazla ziyaret ettiği ve paylaşımda bulunduğu platformlarda pek fazla rağbet görmüyor…Yahut rağbet görmüyor demeyelim de, tarayıcılar incelenmiyor diyelim. Birçok kullanıcı için herhangi bir internet sayfasını görüntüleyen bir araç/pencere olması yeterli.  Fakat işin arka planına bakıldığında aslında web tarayıcılarının internetin en öneli aktörleri olduğunu göreceksiniz…

Web tarayıcılarının genelindeki amaç; kullanıcılarına en kısa sürede, en iyi şekilde ve rahat şekilde web gezinimi sağlayıp aynı zamanda da fonksiyonellik sunmaktır. Dolayısıyla böylesine bir konunun derinlemesine araştırılıp tartışılması ve üstün körü gündelik tartışmalarla sadece “benim tarayıcım daha iyi, daha hızlı, şöyle , böyle” gibi basit söylemlerden öteye geçilerek irdelenmesi gerekmektedir.

Her platformda bu mümkün olur yahut olmaz bunu bilemiyoruz fakat en azından buna fırsat verilemesi adına SDN yöneticileri bu adımı attıkları için kendilerini tebrik ediyoruz.

Reklam Alanı

SDN Yeni Opera Forumunu Açtı yazısı için 3 Yorum

  1. Pesimist

    Rica ederim ne demek :D

  2. Geri izleme: Anonim

Bir Cevap Yazın

*