Opera 12.14 Final sürümü yayınlandı.

Opera, Skyfire’ı Satın Aldı !

Yazan: Mağruf Çolakoğlu | 15 Şubat 2013 | mobil multimedya Opera skyfire

skyfireOpera, her geçen gün sürpriz yapmaya devam ediyor. Yeni sürprizi Skyfire…

Opera, içinde bulunduğumuz şu günlerde oldukça ilginç adımlar atmaya devam ediyor. Bugün yayınlanan resmi habere göre Opera, Skyfire’ı satın almış görünüyor. Skyfire, genel merkezi ABD’de bulunana ve mobil operatörlere multimedya içeriklerin optimize edilerek çok daha hızlı ve başarılı bir şekilde sunulması konusunda hizmet veren bir şirkettir. Sahip oldukları teknoloji Rocket Optimizer™  sayesinde, işlenilen multimedya içeriği işleyerek, kullanılacak olan veri ağına (3g, 4g gibi) göre operatörlere sunmaktadır. Bunun neticesinde içeriklerin bekleme süreleri azalarak, kaliteleri arttırılarak çok daha hızlı bir şekilde kullanıcılara sunulmaktadır.

Bunun yanı sıra Skyfire ayrıca, Skyfire Horizon™, adlı bir tarayıcı eklenti ve araç çubuğu platformu da sunmaktadır. Bunun sayesinde nihai kullanıcılara daha fazla özelleştirme yapabildiği gibi, operatör firmalar da bu şekilde daha fazla kazanç elde edebilmekteler. 

Yine bunun yanı sıra Skyfire, hali hazırda Amerika’da ki en büyük 3 kablosuz operatörü de müşteri portföyünde bulunduruyor. Dolayısıyla bu sanıtlamanın arkasındaki nedenler incelendiğinde; her iki firmanın da kendi alanlarında öncü firmalar olduğu ve farklı pazarlarda iyi müşteri portföyüne sahip oldukları görülmekte. Ortaya çıkarılacak bu güç birliği sayesinde, hem şirketlerin uzun vadedeki pazar payı ve karlılığı arttırılmış olacak hem de son kullanıcılara çok daha komplike, çok daha kaliteli bir hizmet sunulmuş olacak.

Görünen o ki Opera, yakın gelecekte çok daha güçlü bir aktör olarak karşımızda olacak.

Kaynak: 1 | 2

G+ OT