Bizimle İrtibata Geçin

Kapat

Yeni Hızlı Erişim eklentilerini denediniz mi?

Opera’da GMail’e Erişememe Sorunu

Yazan: zahek | 14 Kasım 2010 | Betik çözüm Erişim gmail Sorun tarayıcı betiği 430 kere görüntülendi.
Geçtiğimiz günlerde Opera, sitelerle uyumsuzluğu en aza düşürmek amacıyla tarayıcıda dahili olarak kullanılan browser.js dosyasıgüncelledi. Ancak görünen o ki, bu sefer bu dosya bir soruna neden olmakta… GMail’e giriş yaparken normal görünüm modu tamamen yüklenmesine az hala hata GMail’in hata vermesi sorunu sizde de meydana geliyorsa çözüm için yazının geri kalanını okuyun.

Çözüm

  1. Öncelikle  opera:config#UserPrefs|BrowserJavaScript adresine giderek değerini 1 yapın. Ardından aynı bölmedeki Kaydet butonuna tıklatın.
  2. opera:config#UserPrefs|UserJavaScriptonHTTPS adresine giderek kutuyu onaylı hale getirin ve aynı bölmedeki kaydet butonuna tıklatın.
  3. Şimdi ise bu adresteki kullanıcı betiğini tarayıcınıza kurmanız gerekiyor. (Betik kurulumunu bilmiyorsanız, öğrenmek için tıklayın.)
  4. Ardından GMail’e ulaşarak tekrar giriş yapın.
  5. Karşınıza çıkan betiklerin https’e erişmesi ile ilgili uyarıyı kabul ettiğinizde sorununuz çözülmüş olacak.
Not: İçeriğini bilmediğiz kullanıcı betiklerini kullanbileceğinizden dolayı GMail harici HTTPS adreslerinde “Betikler aktif edilsin mi?” sorunu onaylamanız tavsiye edilmez.Bu konuyu Twitter hesabımız üzerinden bizlere hatırlatan egetun’a teşekkür ederiz.

zahek hakkında

Opera ile haşır neşir olmaktan zamanın nasıl geçtiğini anlamayan meçhul yazar ...

Reklam Alanı

Opera’da GMail’e Erişememe Sorunu yazısı için 4 Yorum

  1. Geri izleme: Tweets that mention Opera Türkiye | Opera’da GMail’e Erişememe Sorunu -- Topsy.com

Bir Cevap Yazın

*