Opera Software
 1. Araç Çubukları
 2. Menüler
 3. Panolar
 4. Hızlı Erişim
 5. Yer İmleri
 6. Bileşenler
 7. Notlar
 8. Opera Link
 9. İçerik Engelleme
 10. Sahtekarlık Koruması
 11. BitTorrent
 12. Görünüm
 13. Geliştirici Araçlar
 14. Tercihler
 15. Gelişmiş Ayarlar
 16. Temalar
 17. Klavye Kısayolları
 18. Fare Kullanımı
 19. Ses Kullanımı
 20. E-posta ve Haberler
 21. Bildirimler
 22. Sohbet
 23. Açıklamalar
 24. Operada Yedekleme

Hızlı Erişim

Slayt geçişi için Page Down ve Page Up düğmelerine basın.

Tanıtım

Hızlı Erişim sık kullandığınız web sayfalarına çabuk erişim yapmanızı sağlar. Sayfa her zaman yeni sekmede açılır, her web sayfasını temsil eden bir ön izleme resmi içeren 3x3 şeklinde bir görünümle karşınıza gelir. Sayfayı açmak için, ekranda gördüğünüz site ön izlemesini tıklayabilirsiniz ya da Ctrl + [1-9] kısayolunu kullanarak istediğiniz sayfayı açabilirsiniz.

Bir sayfayı Hızlı Erişim girdisi olarak kaydetmek istiyorsanız, yeni bir sekme açın ve sayfada gördüğünüz 9 alandan bir tanesini , "Web sayfası eklemek için tıklayın" yazan yeri, tıklayın. Açılan yeni pencerede size sık kullandığınız ve o an açık olan bağlantılarınız listelenecektir. Bu listeden bir adres seçebilir ya da pencerenin alt bölümdeki alana istediğiniz adresi kendiniz yazabilirsiniz. Ayrıca herhangi bir sayfayı, yer imlerinizden, panolardan ya da sayfanın görüntülendiği herhangi bir yerden sayfa ismini/sekmesini sürükleyerek hızlı erişime eklemeniz mümkündür.

Hızlı Erişim öğesini silmek için ön izleme alanının sağ üst köşesindeki çarpı işaretini kullanabilirsiniz. Bir sayfayı, bir hızlı erişim öğesinden diğerine sürükle/bırak yöntemi ile kolayca taşıyabilir ve ayarlayabilirsiniz. Bir alandan diğer bir alana ön izleme taşınması halinde resimler otomatik olarak yer değiştirecektir. Eğer dışarıdan bir konumdan bir adres bu alana taşınır ise otomatik olarak eski kayıtlı adres üzerine yazılır.

İpucu: Opera Link sayesinde Hızlı Erişimlerinize , bilgisayar ve diğer uygulamalar üzerinden erişebilir ve kolayca senkronize edebilirsiniz.